portfolio web templates

В цій статті ми розповімо, що таке птеригіум, розглянемо симптоми, причини та основні методики лікування цього досить поширеного серед населення захворювання.

Mobirise

Птеригіум

(грец. pterygos - "крило") - поширене захворювання ока, що проявляється крилоподібним прогресуючим наростанням кон'юнктиви на рогівку.


Причини виникнення цього захворювання не встановлені, проте є фактори ризику, що збільшують імовірність розвитку птеригіума.
Серед таких факторів ризику є:
- проживання/часте перебування в умовах підвищеної кількості ультрафіолетового випромінювання
- проживання в країнах близьких до екватора
- сухий клімат

Mobirise
Mobirise

Симптоми птеригіума


Зазвичай, птеригіум розвивається безсимптомн, проте, деколи він може викликати запалення та подразнення поверхні ока, відчуття стороннього тіла. При значному розростанні птеригума, коли він досягає оптичної зони рогівки, птеригіум може викликати погіршення зору.

Діагностика птеригіума:


Діагностика птеригіума базується на типовій клінічній картині при огляді.

Лікування:


Лікування птеригіума може бути як медикаментозним, так і хірургічним.
Медикаментозне лікування застосовуєтсья тільки на початковій стадії та полягає у застосуванні зволожуючих капель\гелей. Проте, в більшості випадків, медикаментозне лікування є малоефективним.
Хірургічне лікування полягає у видаленні кон'юнктивального наросту з рогівки, висічення зміненої тканини з можливою автотансплатнація власного лоскуту кон'юнкити на місце дефекту. Такою, можливе інтраопераційне застосування медикаментів, які зменшують вірогідність розвитку рецидиву.

Mobirise

Якщо Вас цікавить додаткова інформація чи необхідна консультація лікаря-офтальмолга у Луцьку - телефонуйте:

+38 096 696 56 63

Адреса

м. Луцьк, просп. Президента Грушевського, 21, 5 поверх


Контакты
Тел: +38 096 696 56 63

Мессенджери:

Telegram
Viber
Подзвонити