Окуляри псують зір

Чи псують окуляри зір?

«Не хочу носити окуляри, бо погіршиться зір...» - дуже часто саме таку фразу чую під час офтальмологічного огляду та призначенні окулярів. Найчастіше це чути від пацієнтів:

 • яким 50+ років
 • які мають міопію (короткозорість)
 • Не буду зволікати й скажу зразу: і в тому і в іншому випадку погіршення зору від окулярів - ЦЕ МІФ.

  Чому думають, що окуляри погіршують зір?

  Тепер розберемо звідки взагалі взялась така здогадка, що окуляри можуть погіршити зір.

  Почнемо з того, що орієнтовно з 40-45 років в людини починає розвиватись пресбіопія (вікова далекозорість). Виникає вона через зміни в кришталику, він втрачає свою еластичність, яка якраз таки й забезпечує здатність бачити далеко і близько. 

  Окуляри погіршують зір?

  Першим симптомом пресбіопії є погіршення зору вблизь, тобто щоб щось прочитати в книжці або на телефоні, потрібно віддаляти об’єкт від очей, наприклад, витягуючи руку. Але оскільки пресбіопія прогресує, а середня довжина руки близько 60 см, такий компенсаторний механізм дає фору ненадовго☹️.

  Тому рано чи пізно, для комфортного читання потрібно буде використовувати окуляри. Разом із прогресуванням пресбіопії буде зростати й сила окулярів, які потрібні для комфорту. Це є абсолютно нормально. Тому не варто пов’язувати початок носіння окулярів із подальшим погіршенням зору, адже «після» не означає «внаслідок».

  А як же ж короткозорість?

  У випадку з міопією (короткозорістю) ситуація схожа. Офтальмологи «старої закалки» звикли давати пацієнтам, так звану, не повну корекцію. Це коли ви погано бачите далеко, вам приписують окуляри, але ви все рівно погано бачите далеко, проте тепер в окулярах.

  Вважалося, що таким чином ми змушуємо наше око працювати й запобігаємо прогресуванню погіршення зору.

  окуляри погіршують міопію

  Проте хтось все-таки припустив, що ідея «так собі» і організував масштабне дослідження, яке тривало понад 20 років. В цьому досліджені спостерігали за двома групами дітей із короткозорістю. Одна група носила окуляри з неповною корекцією, інша — з повною 100% корекцією. Вже через 3 роки було відмічено, що прогресування короткозорості відбувається швидше у дітей із неповною корекцією.

  Міопія причини

  Саме тому не потрібно боятись носити окуляри при короткозорості, адже ви не тільки обмежуєте себе в хорошому зорі, а й сприяєте його погіршенню.

  Для консультації та лікування  — звертайтесь за контактними даними!)

  Валецький Юрій Юрійович — тел.: 096 696 56 63

  Контакти:

  розташування:

  м. Луцьк, просп. Президента Грушевського, 21

  Контактний телефон:
  Графік роботи:

  ПН-ПТ: 9:00-17:00

  Слідкуйте за нами: