Цукровий діабет і очі. Діабетична ретинопатія.

Цукровий діабет і зір

Більше 400 млн людей хворіє на цукровий діабет і за прогнозами, до 2030 року кожен десятий на нашій планеті буде мати цю недугу. Цукровий діабет - це хронічне захворювання, яке зумовлене недостатнім утворенням інсуліну в організмі, або ж порушенням чутливості організму до інсуліну. Інсулін - це гормон, який регулює рівень глюкози (цукру) в крові. При ЦД внаслідок порушення роботи інсуліну спостерігається підвищення рівня цукру в крові.

Як впливає цукровий діабет на зір?

Високий рівень цукру є шкідливим для наших мікросудин, викликаючи їх пошкодження — мікроангіопатію.
Найбільше цих судин в нирках та в сітківці ока. Ураження сітківки ока, зумовлене цукровим діабетом, називається ДІАБЕТИЧНОЮ РЕТИНОПАТІЄЮ (ДР).

При діабетичній ретинопатії відбувається:

  • підвищення проникності судинної стінки: як наслідок поява крововиливів та набряку сітківки
  • утворення мікротромбів та непрохідності судин, що зумовлює появу ділянок сітківки з порушеним живленням та кровопостачанням (гіпоксія та ішемія). Ці ділянки виробляють речовини, які зумовлюють утворення в сітківці нових судин (процес неоваскуляризації) — як компенсаторний механізм, що має на меті відновлення живлення та кровопостачання сітківки. Проте ці судини є «неправильними», вони є ламкими та «дірявими». Їх поява є поганою ознакою, адже несе серйозну загрозу для зору.

Новоутворені судини мають тонку та ламку стінку, тому часто пошкоджуються, що призводить до крововиливу. На пізніх стадіях неоваскуляризації, судини можуть добратись і до структур ока, через які здійснюється відтік внутрішньоочної рідини та спричинити підвищення очного тиску — неоваскулярну глаукому.

При діабетичній ретинопатії можливе ушкодження центральної ділянки сітківки — макули — із розвитком діабетичної макулопатії (діабетичного макулярного набряку), що спричинює до значного погіршення зору, неможливості керувати авто та читати.

Діабетична ретинопатія

Для консультації та лікування  — звертайтесь за контактними даними!

Валецький Юрій Юрійович — тел.: 096 696 56 63

Контакти:

розташування:

м. Луцьк, просп. Президента Грушевського, 21

Контактний телефон:
Графік роботи:

ПН-ПТ: 9:00-17:00

Слідкуйте за нами: