Валецький Юрій Юрійович

Короткозорість = Міопія

Короткозорість (або по-медичному міопія) - є досить поширеним розладом зору (не хворобою!), частота відрізняється в різних етнічних групах. Наприклад, близько 25% населення США має міопію, а в деяких країнах Азії ця цифра досягає 80-90%. Найчастіше короткозорість проявляється у 8-12 років і може прогресувати. Але, зазвичай, стабілізується у віці 20-30 років.

Які симптоми міопії?

Звичайно ж, що основним симптомом є погіршення зору у далечінь та нормальним зором зблизька. Саме тому міопія і називається короткозорістю, тобто «близьким зором».

У людей із не корегованою міопією (тобто тих, хто не носить окуляри/контактні лінзи) може виникати головний біль та втома, окрім того, в них раніше з’являються мімічні зморшки навколо очей, оскільки часто для кращого зору люди з міопією жмуряться. Навіть саме слово «міопія» із грецької дослівно перекладається як «той, хто жмуриться». Тому пам’ятайте, міопія впливає не тільки на ваш зір, а і на вашу красу.  

Зір при міопії

Чому виникає короткозорість?

Міопія — це порушення рефракції. Рефракція, це здатність структур ока (слізної плівки, рогівки, кришталика) заломлювати промені світла так, щоб вони потрапляли чітко на сітківку. Сітківка із цих променів формує зображення, яке через зоровий нерв передається в спеціальну частину нашого мозку (центр зору).  

Міопія виникає тоді, коли око має більшу довжину ніж в нормі або коли рогівка чи кришталик має більшу заломлювальну силу ніж потрібно. Таким чином, промені світла фокусуються не на сітківці, а перед нею. Це зумовлює нечіткість зображення при погляді у далечінь. 

Причини міопії

Що впливає на розвиток міопії?

Вважається, що міопія має багатофакторне походження. Тобто, на її розвиток впливають як генетичні, так і навколишні фактори

Доведено, що якщо в одного із батьків є короткозорість, то вірогідність що вона буде у дитини становить приблизно 20%, а якщо міопія є в обох батьків, то цей шанс збільшується до 45%. 

Також, на розвиток міопії впливає робота зблизька. (див. Huang, H.M., D.S. Chang, and P.C. Wu, The Association between Near Work Activities and Myopia in Children-A Systematic Review and Meta-Analysis. PLoS One, 2015.)

Міопія причини

Ще в давнину було відмічено, що освідчені люди мали гірший зір ніж ті, хто не вміли читати чи писати. 

Ще одним із науково доведених факторів, які підвищують ризик виникнення та прогресування міопії є недостатня кількість сонячного світла. (див. French, A.N., et al., Time outdoors and the prevention of myopia. Exp Eye Res, 2013. )

Ріст ока при міопії

Професор Австралійського національного університету Ян Морган вважає, що під дією сонячного світла в сітківці виробляється гормон дофамін, який впливає на ріст очного яблука. Були проведені дослідження, які показали, що у групи дітей, які мали дефіцит сонячного світла прогресування міопії відбувалося швидше, ніж у тих, хто отримував більше денного ультрафіолету. Мінімальний оптимальний час перебування на денному світлі повинен становити щонайменше 1.5 години на день. Тому давайте дітям не тільки книжку для навчання, а і час на денні прогулянки та фізичну активність. 

В наступній частині нашої статті про міопію читайте про те, як призупинити та лікувати короткозорість, а також про методи її корекції.

Для консультації та лікування  — звертайтесь за контактними даними!)

Валецький Юрій Юрійович — тел.: 096 696 56 63

Контакти:

розташування:

м. Луцьк, просп. Президента Грушевського, 21

Контактний телефон:
Графік роботи:

ПН-ПТ: 9:00-17:00

Слідкуйте за нами: