Вправи для очей: міф чи правда?

Вправи для очей

Чи можуть вправи для очей покращити зір?

Чи можуть вони сповільнити чи зупинити прогресування короткозорості та вберегти від необхідності носити окуляри?

Безліч разів чув запитання чи розповіді людей про те, як та які саме вправи для очей потрібно виконувати, щоб відновити зір.

Наприклад, останній раз, що пригадую, чув історію від бабусі, приблизно, 70-ти річного віку, як вона перестала носити окуляри для читання, виконуючи низку прав, суть яких полягала у викручувані очей в різних напрямках.

Проте, на жаль, можливість читати без окулярів в бабусі з’явилась не через вправи, а через розвиток катаракти, внаслідок якої, кришталик збільшився в об’ємі та призвів, до так званої, факоміопізації — тобто, розвитку короткозорості, через зміни в кришталику.

В інтернеті існує багато популярних вправ для очей, які гарантують покращення зору чи уповільнення його погіршення, проте згідно з інформацією американської асоціації офтальмологів, не існує доказових даних, щоб дозволили підтвердити те, що будь-які вправи для очей здатні покращити гостроту зору чи вберегти від окулярів.

Ці вправи — один із міфів офтальмології, який дуже поширений в пострадянських країнах та має багато прихильників.

Вправи для очей міф

Проте, при певних розладах конвергенції/косині все-таки вправи можуть бути корисними, особливо в дитячому віці.

Простим та ефективним методом «розвантажити» ваші очі є банальний погляд вдалечінь, тобто при тривалій роботі зблизька (телефон, комп’ютер, книжка) варто робити перерви та час від часу переводити погляд на об’єкти, розташовані за 20+ метрів від вас.

Для консультації та лікування  — звертайтесь за контактними даними!

Валецький Юрій Юрійович — тел.: 096 696 56 63

Контакти:

розташування:

м. Луцьк, просп. Президента Грушевського, 21

Контактний телефон:
Графік роботи:

ПН-ПТ: 9:00-17:00

Слідкуйте за нами: