Міопія (короткозорість): лікування та профілактика

Короткозорість = Міопія

Короткозорість (або по-медичному міопія) - розповсюдженим порушенням роботи ока, основною причиною якого є або збільшення повздовжніх розмірів ока, або збільшена заломлююча сила структур ока. В цій частині статті про міопію ми розглянемо питання лікування, профілактики, корекції та можливі ускладнення короткозорості.

Нагадую, що в першій частині нашої статті про міопію ми же розглянули що ж це таке, які симптоми та причини розвитку короткозорості.

Яке лікування міопії?

На цей час немає чітких рекомендацій по ефективному лікуванню міопії. Хоча було проведено дуже багато спроб як медикаментозного, так і хірургічного лікування — всі вони, поки що, не показали бажаного ефекту. Ще не так давно були спроби зупинити ріст очного яблука проведенням, наприклад, склерозміцнюючих операцій, проте цей метод показав себе неефективним та мав ризики більші, ніж очікувану користь.  

Лікування міопії

Як призупинити прогресування короткозорості?

  • Обмеження безперервної тривалої роботи на близькій дистанції (читання, писання), перерви при тривалій роботі зблизька.  
  •  Проводити достатньо часу на денному світлі.  
  • Адекватна корекція міопії (окуляри, лінзи зі 100% корекцією).  
  •  На даний момент, є попередні дані досліджень таких препаратів як атропін та пірензепін, які показали свою ефективність у зменшенні темпів прогресування міопії. Малі концентрації цих препаратів (наприклад, 0.01% атропін) сповільнюють прогресування короткозорості та майже не мають негативних ефектів. Проте поки що такі краплі не зареєстровані в Україні та не використовуються. 

Які є методик корекції короткозорості?

Загалом, методи які застосовуються для покращення зору людям із міопією можна поділи на 2 групи: хірургічні та нехірургічні

До нехірургічних методів корекції короткозорості належать: 

  • окулярна корекція 
  • м’які контактні лінзи 
  • жорсткі нічні контактні лінзи (до речі, є дослідження, які показують їх ефективність не лише для корекції зору, але й у сповільненні прогресування міопії у дітей). Принцип дії схематично зображений на фото нижче.

До хірургічних методів корекції міопії належать: 

  • лазерна корекція зору (дозволяє за лічені хвилини скоригувати міопію та назавжди позбутись потреби носити окуляри чи лінзи) 
  • рефракційна заміна кришталика — операція полягає у видаленні власного кришталика та заміни на штучний кришталик з урахуванням міопії; 
  • імплантація факічної лінзи — власний кришталик не видаляють, а лише встановлюють штучну лінзу поверх нього. 

Який метод корекції підходить саме вам можна взнати тільки в лікаря-офтальмолога, адже кожен із цих методів має як свої плюси, так і мінуси.на фото нижче

Чим небезпечна або які ускладнення міопії?

Зазвичай, міопія не несе ніякої небезпеки для нашого ока. Проте, в деяких випадках, короткозорість високого ступеня ( понад 6 діопрій) може збільшувати ризик розвитку інших захворювань, які є небезпечними та можуть незворотно погіршити зір аж до сліпоти. Причиною цього є те, що при міопії високого ступеня око є значно більшим за середньостатистичне, а його структури є розтягнутими, а значить витонченими.  

Уявіть собі дві надувні кульки: одна надута звичайно, а другу надули значно сильніше. В якої кульки стінка є тоншою та легше може лопнути? Правильно, в тої, котру надули більше ніж потрібно. Те саме відбувається і з сіткою в міопічному оці. Саме тому, міопія високого ступеня може збільшити шанс на розвиток таких патологій як відшарування сітківки, міопічна хоріоідальна неоваскуляризація (ХНВ) та глаукома

Відшарування сітківки Луцьк

Тому пам’ятайте, хоча вилікувати короткозорість неможливо, проте контролювати її необхідно! 

Для консультації та лікування  — звертайтесь за контактними даними!)

Валецький Юрій Юрійович — тел.: 096 696 56 63

Контакти:

розташування:

м. Луцьк, просп. Президента Грушевського, 21

Контактний телефон:
Графік роботи:

ПН-ПТ: 9:00-17:00

Слідкуйте за нами: