Неправильний ріст вій - трихіаз

Трихіаз

- (вросла вія) -це неправильний ріст вій, тобто ріст в напрямку до ока, без ознак наявності в пацієнта завороту повіки. Неправильний ріст вій може завдавати значного дискомфорта та, навіть, спричинити до утворення ран (ерозій та виразок) на рогівці.

Чому вії починають неправильно рости? Чому виникає трихіаз?

Неправильний напрямок росту вій (або вросла вія) часто виникає в людей після опіку чи  травми ділянки повік, внаслідок чого виникають рубцеві зміни тканини, які змінюють напрямок росту волосяної фолікули та вії починають рости в напрямку до ока. Також, розвиток трихіазу можливий після запальних захворювань повік (наприклад, хронічного блефариту). Заворіт повіки завжди супроводжується неправильни розташуванням вій в напрямку до поверхні ока.

Неправильний ріст вій - трихіаз

Які скарги при трихіазі?

Дискомфорт, сльозотеча, відчуття стороннього тіла в оці — це ті симптоми, які найчастіше турбують людей з неправильним ростом вій (врослими віями = трихіазом). Вії, які тривалий час доторкаються до поверхні ока, можуть викликати утворення травматичний ерозій (ран) на поверхні ока, які в подальшому здатні спричинити розвиток інфекційних захворювань та повпливати на зір людини.

Діагностика:

Діагностика неправильного росту вій, зазвичай, не потребу великих зусиль та часу, проводиться при огляді пацієнта за щілинною лампою, де чітко можна побачити напрямок росту вій та підтвердити чи спростувати цей діагноз.

Неправильний ріст вій - трихіаз

Яке лікування трихіазу?

Лікування неправильного росту вій полягає у видаленні пінцетом вії, яка росте в неправильному напрямку. При рецидивах трихіазу — рекомендована кріодеструкція або електроліз волосяного фолікула.

Якщо причиною неправильного росту вій є заворіт повіки чи рубцева деформація повіки, то найефективнішим методом є хірургічне лікування.

Для консультації  — звертайтесь за контактними даними!

Валецький Юрій Юрійович — тел.: 096 696 56 63

Контакти:

розташування:

м. Луцьк, просп. Президента Грушевського, 21

Контактний телефон:
Графік роботи:

ПН-ПТ: 9:00-17:00

Слідкуйте за нами: