Ячмінь

Ячмінь

(або гордеолум) - це гостре бактеріальне запалення повіки, а саме, фолікули вії і навколишніх залоз Цейса або Молля. Зазвичай, ячмінь є зовнішнім, тобто розміщується поверхнево та на краю повіки. Внутрішній ячмінь зустрічається рідше, та є результатом закоркокування та інфікування мейбомієвої залози.

Чому виникає ячмінь на оці?

Ячмінь виникає через потрапляння бактерій (зазвичай стафілококів) в волосяну фолікулу або залози, котрі розташовані поряд. У відповідь на потрапляння бактерії розвивається запальна реакція, яка супроводжується характерним зовнішнім виглядом та скаргами.

ячмінь на оці

Які скарги спричинює ячмінь?

Після потрапляння бактерії в товщу нашої повіки, на її краю виникає болячість, потім почервоніння, припухлість, набряк та  ущільнення. Тобто, скарги дуже схожі до скарг при халязіоні.

Діагностика:

Щоб діагностувати ячмінь достатьньо звернутись на первинний огляд офтальмолога, де за допомогою огляду за щілинною лампою можна достовірно встановити цей діагноз.

Халязіон видалення

Як лікувати ячмінь на оці?

В більшості випадків, за декілька днів після появи, ячмінь самостійно прориває з виділенням гнійного вмісту та подальшим загоєнням. Застосування антибактеріальних та протизапальних капель/мазей пришвидшує цей процес.

В деяких випадках, доцільним є застосування таблетованих антибіотиків. 

При відсутності ефекту від консервативного лікування, ячмінь можна хірургічно розкрити та дренувати вміст.

Для консультації  — звертайтесь за контактними даними!)

Валецький Юрій Юрійович — тел.: 096 696 56 63

Контакти:

розташування:

м. Луцьк, просп. Президента Грушевського, 21

Контактний телефон:
Графік роботи:

ПН-ПТ: 9:00-17:00

Слідкуйте за нами: